INTENCJE:

Godz. 10.00 – Za śp. Wandę i Mariana Cichockich; za śp. Weronikę Kondrat i Mariana Żurka w 10 r. śm. Za śp. Ojca Józefa Janusa i Ojca Leonarda Kiescha oraz śp. Janka i Mirosławę Wilde. Prośmy także o dar wiary dla maleńkiego Frederika Della w dniu jego chrztu i o Boża opiekę dla jego rodziny. Otoczmy także naszą modlitwą wszystkich naszych chorych.

Godz. 19.00 – Za śp. Józefę Gierud (44) i o Bożą pomoc i umocnienie w chorobie dla Emilii.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

W naszym obszernym kościele w każdorazowej Mszy świętej może obecnie uczestniczyć do 500 osób. Tam, gdzie nie możemy utrzymać przepisowego dystansu winniśmy zakładać maski. Nie zapominajmy o dezynfekcji dłoni i o rejestracji swej obecności internetową aplikacją, jaką posiadamy w naszych komórkach, albo o wpisaniu swego nazwiska i numeru telefonu na dostępnej przy wejściu liście.

Dzisiaj po Mszy świętej Koło Przyjaciół Harcerstwa zaprasza do kawiarni na domowe wypieki, pączki i ciepłe napoje. KPH dysponuje także maszyną do serwowania popularnego „cappuccino”, a uzyskany dochód dzieli na połowę: jedną połowę pozostawia na utrzymanie naszego kościoła, a drugą przeznacza na pomoc w działalności harcerskiego hufce „Podhale” w Melbourne.

W ubiegłą niedzielę Koło Pań sprawiło nam niespodziankę serwując smaczne flaczki. Nie spodziewały się Panie tak wielkiego odzewu. Bardzo szybko zabrakło im tego popularnego przysmaku. Aby zawiedzionym poprawić humor nasze Panie zmobilizowały się też w tym tygodniu i przygotowały flaczki także na dzisiaj. Nikomu tego rarytasu już nie zabraknie. Życzymy smacznego.

W kiosku możemy nabyć nowe wydanie „Tygodnika Polskiego”, nowe numery magazynu „Miłujcie się” o obydwu językach oraz miesięcznik „Modlitwa i Służba”. Mamy w kiosku także Pismo Święte, ciekawe książki, modlitewniki, dewocjonalia, znicze, obrazki i pamiątki.

W piątek o 18.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. W przyszłą niedzielę Koło Żywego Różańca zaprasza do wspólnej modlitwy o godzinie 9.30, a po Mszy świętej odbędzie się bardzo nam już potrzebne i ważne zebranie Komitetu Kościelnego, Rady Duszpasterskiej, Koła Pań i przedstawicieli różnych sekcji. Wieczorem po Mszy świętej modlitewne spotkanie Wspólnoty TAIZE.

Mszę świętą w naszym kościele odprawiamy codziennie o godzinie 19.00 poza środą; w tę środę o 7.00 rano. Jutro powierzymy Bogu śp. Władysława Wójcika; we wtorek śp. Edwarda i Danutę Dudkowskich; we środę o 7.00 rano śp. Marię Gadecką; we czwartek śp. Józefę Gierud; w piątek śp. Tadeusza i Michała Ryczkowskich; w sobotę Ojca Leonarda Kiescha; a w przyszłą niedzielę śp. Annę Piskor, Bronisława Świętonia; Franciszkę i Antoniego Kucharskich; Józefa, Marię i Jerzego Żurków oraz wszystkich zmarłych z rodziny Gierud i Szarkowskich. Wieczorem śp. Władysława Wójcika.

Stokrotne Bóg zapłać panom: Jankowi Bladowskiemu, Stanisławowi Krawczyszynowi, Jurkowi Puszkarowi i Pawłowi Stasiakowi za bardzo potrzebne remonty dachu i poprawki muru naszego kościoła.

Kończą się już zimowe ferie i szkoły wracają do zwyczajnych zajęć. W sobotę o 9.00 rano kolejna już lekcja przygotowawcza do Pierwszej Komunii Świętej, a o 10.00 rozpoczną się zajęcia naszej sobotniej szkoły imienia Marii Konopnickiej. O 9.00 pani kierownicza zaprasza na lekcję religii.

Już za niespełna 2 tygodnie, w sobotę 24 lipca na naszej scenie odbędzie się koncert „Polskie Kwiaty” promujący polskie talenty muzyczne. Zaprasza nań Towarzystwo Polskiej Kultury w Wiktorii.

Przed i po niedzielnej Mszy świętej w salce szkolnej czynna jest multimedialna biblioteka, dysponująca wielkim wyborem ciekawych filmów i programów audio.