INTENCJE:

Godz. 10.00 – Za śp. Janinę, Bronisława, Władysława i Henryka oraz wszystkich zmarłych z rodziny Świątek. Za śp. Halinę Rozwadowską i Barbarę i Anatola Oszmianów; o wieczną radość dla wszystkich zmarłych dobroczyńców i fundatorów naszego kościoła; o umocnienie w słabości i zdrowie dla naszych chorych i o Boże błogosław. dla Ani i Piotra Drabików.

Godz. 19.00 – O Boże błogosławieństwo dla Krystiana i Olivera Kmitów z okazji ich urodzin. Dziękczynna z prośbą o dalsze łaski dla Jerzego i Krysi Kmitów z okazji 50-lecia ślubu.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

We wszystkie niedziele Wielkiego Postu o 9.00 różaniec, a o 9.30 Gorzkie Żale. W każdy piątek o 19.30 Droga Krzyżowa. Po rannych Mszach świętych w niedziele zbierać będziemy przy drzwiach wielkopostną jałmużnę na ubogie dzieci w Afryce. Wielkopostne Rekolekcje w tym roku głosił nam będzie Ojciec Bernard Morawski od czwartku 18 marca do niedzieli, 21 marca.

Koło Pań zaprasza nas do kawiarni na pączki i domowe wypieki. O 11.45 w salce szkolonej odbędzie się miesięczne zebranie Komitetu Kościelnego, Rady Duszpasterskiej, Koła Pań i wszystkich sekcji działających przy naszym kościele.

W kiosku znajdziemy nowe wydanie Tygodnika Polskiego, polskie wydanie magazynu „Miłujcie się”, dewocjonalia, Pismo Święte, kartki wielkanocne i publikacje.

Dzisiaj rozpoczęły się Wielkopostne Rekolekcje w Ardeer i St. Albans. Głosi je Ojciec Mariusz Han SJ. Za tydzień rozpoczną się w Geelongu. Szczegółowy program tegorocznych rekolekcji publikujemy w Tygodniku Polskim i w radio 3ZZZ.

W tym Tygodniu Msza święta w naszym kościele codziennie o 19.00 poza środą; we środę o 7.00 rano. W poniedziałek powierzymy Bogu śp. Siostrę Marię Hilarię Panasiuk; we wtorek śp. Jadwigę Rompel i Arkadiusza Gołbę; we środę o 7.00 rano za wstawiennictwem św. Józefa modlić się będziemy za nasze wspólnotę w Essendon oraz za nasze rodziny, a także o wyzwolenie świata z pandemii; we czwartek powierzymy Bogu śp. Romę Krasiewicz, siostrę O. Koperskiego; w piątek śp. Grzegorza Pietkiewicza; w sobotę śp. Aleksandra Bolenia; a w przyszłą niedzielę Alicję Malec; Zofię, Antoniego i Ignacego Benedyków; Jana Obiegło, Marka Frankowskiego; Monikę i Józefa Borczyków oraz Franciszka Michniackiego. Prosić będziemy także o wytrwanie w wierze dla Aerly w dniu jej chrztu św.

Piątek będzie pierwszym miesiąca. Spowiedź od 18.00. O 18.30 nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa i Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. Droga Krzyżowa. W sobotę, pierwszą miesiąca, o 18.00 adoracja Najśw. Sakramentu oraz Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej.

W sobotę, 15 maja w naszym kościele Biskup Terence Curtin udzieli szkolnej młodzieży sakramentu bierzmowania. Formularze zgłoszeniowe dla kandydatów chcących przyjąć ten sakrament czekają w zakrystii. Niedługo rozpoczniemy przygotowania. Pierwsza Komunia święta w naszym kościele w niedzielę, 21 listopada. Niedługo rozpoczną się lekcje przygotowawcze. Zgłoszenia dzieci do Pierwszej Komunii Świętej przyjmujemy w zakrystii.

Polska szkoła sobotnia im. Marii Konopnickiej, działająca przy naszym ośrodku rozpoczęła zajęcia. Lekcje odbywają się od godziny 10.00 do 13.00. Od 9.00 do 10.00 religia.

Zachęcamy rodziców do zapisania swych pociech do naszej szkoły uczącej języka, kultury, historii i polskiego obyczaju.

Przed i po rannej Mszy świętej w niedziele czynna jest w klasie szkolnej biblioteka multimedialna, w której znajdziemy wielki wybór filmów, seriali i nagrań audio.

 

(fot. David Eucaristía / flickr.com / CC0 1.0)