INTENCJE:

Godz. 10.00 – Za śp. Anielę i Pawła Rogala; za śp. Ryszardę Werner (1); za śp. Jana Krawczyka (z. nied.). Za naszych chorych i o przezwyciężenie choroby i powrót do zdrowia dla Wojtka Klima. O Boże błogosławieństwo dla ks. Wiesława Słowika.

Godz. 19.00 – W intencji organizatorów i uczestników modlitewnych spotkań Wspólnoty Taize.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

W ostatnią środę chrześcijanie rozpoczęli 40-dniowy Wilki Post, czas nawracania się, pokuty, rewizji życia oraz rozważania męki i odkupieńczej śmierci naszego Zbawiciela, Jezusa Chrystusa. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 9.30 odprawiać będziemy Gorzkie Żale, a w każdy piątek o 19.30 Drogę Krzyżową. Po niedzielnych Mszach świętych zbierać będziemy przy drzwiach wielkopostną jałmużnę. Przekażemy ją ubogim dzieciom w Afryce. W połowie marca Wielkopostne Rekolekcje wygłosi do nas w tym roku Ojciec Bernard Morawski.

Dzisiaj wieczorem w naszym Sanktuarium rozpoczną się spotkania Wspólnoty Taize. Obejmą adorację najświętszego Sakramentu, wprowadzenia biblijne, medytację w ciszy, wspólne śpiewy oraz konferencje. O. Mariusz Han SJ, organizator tych spotkań, zaprasza na nie wszystkich zainteresowanych pogłębieniem swojej modlitwy, a zwłaszcza młodzież. Odbywać się będą regularnie w każdą 3 niedzielę każdego miesiąca po Mszy świętej wieczornej o godzinie 19.00.

Dzisiaj po Mszy świętej Koło Pań po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej wirusem otwiera ponownie niedzielną kawiarnię i zaprasza na domowe wypieki i popularne pączki. Dwa tygodnie temu wspólnym skromnym lunchem obchodziliśmy 48 rocznicę poświecenia naszego kościoła. Dochód z biletów wyniósł $2010. Ze sprzedaży ciast $120. Otrzymaliśmy też dotacje w wysokości $1280. Do kasy kościoła na jego utrzymanie wpłynęło w sumie $3410. Bóg zapłać Kołu Pań, Komitetowi Kościelnemu oraz wszystkim, którzy poparli tę doroczną inicjatywę dochodową.

W tym Tygodniu Msza święta w naszym kościele codziennie o 19.00 poza środą; we środę o 7.00 rano. W poniedziałek powierzymy Bogu śp. Siostrę Judytę Kaczmarek; we wtorek śp. Jadwigę Rompel i Arkadiusza Gołbę; we środę modlić się będziemy za żywych i zmarłych fundatorów, dobroczyńców i budowniczych naszego kościoła; we czwartek o Boże błogosławieństwo dla ks. Wiesława z okazji 48 rocznicy święceń kapłańskich; w piątek za śp. Walerię Smolarek; w sobotę za śp. Halinę Rozwadowską oraz Barbarę i Anatola Oszmianów; w przyszłą niedzielę o Boże błogosławieństwo dla Ani i Piotra Drabików; wieczorem dla Krystiana i Oliviera Kmiów z okazji urodzin oraz Krystyny i Jerzego Kmitów w 50 rocznicę ślubu. We czwartek po Mszy świętej spotkanie Stowarzyszenia „Faustinum”. W piątek o 18.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, a po Mszy św. Droga Krzyżowa.

We wtorek w naszym kościele odbędzie się pogrzeb pani Jadwigi Ogoń. O 10.00 Różaniec, a o 11.00 pogrzebowa Msza św. Dzieciom i wnukom pani Jadwigi składamy wyrazy współczucia.

Polska szkoła sobotnia im. Marii Konopnickiej, działająca przy naszym ośrodku od wielu lat rozpoczęła już zajęcia. Lekcje odbywają się od godziny 10.00 do 13.00. Od 9.00 do 10 prowadzi lekcję religii. Zachęcamy rodziców do zapisania swych pociech do naszej szkoły uczącej języka, kultury, historii i polskiego obyczaju. W zakrystii przyjmujemy zgłoszenia do Pierwszej Komunii świętej i sakramentu bierzmowania. Komunię świętą, w zależności od ilości zgłoszonych dzieci, przewidujemy pod koniec listopada, a Bierzmowanie w sobotę, 15 maja.

W przyszłą niedzielę zebranie Komitetu Kościelnego, Koła Pań, Rady Duszpasterskiej i różnych sekcji, działających przy naszym kościele. Otwarta jest dziś biblioteka multimedialna.

 

Main Photo: (michael_swan / flickr.com / CC BY-ND 2.0)