INTENCJE:

Godz. 10.00 – Za śp. Sandrę McLisch; śp. Janusza Adamczyka; śp. Katarzynę, Jana, Stanisława i Marię Bober oraz śp. Anielę Rostkowską. Za śp. Henryka Kularczyka i Michała Szynkiewicza. Na prośbę Klubu Seniora prośmy także o wieczną radość dla śp. Stefana Poznachowskiego. Pomódlmy się również o Boże błogosławieństwo dla Józefa Cymbalisty z okazji jego urodzin i o Bożą łaskę dla małego Kacperka Czerwińskiego w dniu jego chrztu.

Godz. 19.00 – Za śp. Weronikę i Jana Międlarzy oraz Leopolda Baranowskiego.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią za tydzień, w przyszłą niedzielę, po rannej Mszy świętej zwołujemy zebranie Komitetu Kościelnego, Rady Duszpasterskiej, Koła Pań oraz przedstawicieli różnych sekcji działających przy naszym kościele. Spotkamy się w salce szkolnej, aby podsumować ubiegły rok i zaplanować obchody kolejnej rocznicy poświęcenia naszego kościoła, przypadającej na pierwszą niedzielę lutego. Zachęcamy do licznego udziału.

Wprawdzie w Australii dokuczająca całemu światu pandemia wydaje się być mniej groźna, a rozpoczęta akcja szczepień budzi nadzieję opanowania dotkliwej pandemii, nie możemy jednak zapominać o ostrożności. Wchodząc do kościoła rejestrujemy naszą obecność elektronicznie lub poprzez wpisanie nazwiska i numeru telefonu na dostępnych przy drzwiach listach, zachowanie odpowiedniego dystansu, dezynfekowaniu dłoni i używaniu masek. Troszczmy się o siebie nawzajem i wspierajmy chorych oraz służbę zdrowia naszą modlitwą.

W tym tygodniu odszedł od nas śp. Stefan Kulesza z Glenroy. Miał 103 lata. Stulecie jego urodzin obchodziliśmy 3 lata temu także Mszą św. w jego intencji w naszym kościele. Pogrzeb pana Stefana odbędzie się w naszym kościele w najbliższy czwartek. O 10.30 odmówimy różaniec o spokój jego duszy i odprawimy pogrzebową Mszę św., a potem udamy się na cmentarz „Northern Memorial”. Jego dzieciom, Krystynie i Jerzemu, oraz ich rodzinom składamy wyrazy współczucia.

Do końca stycznia Msza święta w naszym kościele odprawiana będzie każdego dnia o godzinie 19.00. W poniedziałek modlić się będziemy o zdrowie dla Ryszarda i o umocnienie dla jego matki; we wtorek za  śp. Tomasza Witczaka; we środę za śp. Siostrę Walentynę Obszyńską; we czwartek prosić będziemy o Boże Błogosławieństwo dla Kazimierza i Anielki Szymczak oraz dla Ani Rachwalak; w piątek o wieczną radość dla śp. Marii i Andrzeja Leszczyków i o Boża opiekę dla Józefa; w sobotę za śp. Pawła Dopierałę i Kazimierza Drzazgę, a w przyszłą niedzielę podziękujemy Bogu za 50 lat małżeństwa Wandy i Leszka Wojtoniów i 24 lata Beaty i Tomasza Rawdanowiczów oraz powierzymy Bogu zmarłych z rodziny Łojków i Kaszaków. Podczas wieczornej Mszy św. powierzymy Bogu śp. Zbyszka i Mieczysława Wojczysów.

W najbliższych tygodniach zakończymy kolędowe odwiedziny polskich rodzin w różnych dzielnicach naszej metropolii. Datę i godzinę duszpasterskich odwiedzin ustalać będziemy telefonicznie.

Niedzielna kawiarnia i kiosk oraz multimedialna biblioteka pozostaną nieczynne aż do końca stycznia. Miejmy nadzieję, że w pierwszą niedzielę lutego będziemy mogli zasiąść do wspólnego parafialnego obiadu z okazji kolejnej rocznicy poświecenia naszego kościoła.

 

Main Photo: (Alan Creech / flickr.com / CC BY-NC-ND 2.0)