INTENCJE:

Godz. 10.00 – Podziękowanie Bogu za szczęśliwy poród z prośba o szczęśliwą operację dla niemowlęcia.
Godz. 12.00 – Za wszystkich obecnych, za nasze rodziny i parafię oraz za naszą Ojczyznę, o Boże błogosławieństwo i dar głębokiej, żywej wiary dla nas wszystkich w nowym roku.
Godz. 19.00 – Za żywych i zmarłych fundatorów i dobroczyńców naszego kościoła i wspólnoty.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

Rozpoczynam nowy rok kalendarzowy powierzając wszystkie jego dni Bożej opiece i pomocy. Modlimy się także o pokój pomiędzy narodami, o wyzwolenie świata z pandemii i od strachu przed nią; prosimy o pomyślność dla naszej Ojczyzny, dla naszych rodzin i naszej polskiej społeczności w Australii.

Jutro Msza święta wieczorna o godzinie 19.00. odprawimy ją za śp. Józefa Ryczkowskiego. Jak w każdą pierwsza sobotę miesiąca o godzinie 18.00, w kaplicy Matki Bożej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej.

Pojutrze, w niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli święto Trzech Króli. W naszym kościele wrócimy do zwyczajnego porządku i od tej niedzieli nie będzie już dodatkowej Mszy świętej o 12.00 w południe. Zapraszamy wszystkich na godzinę 10.00 i 19.00.

O godzinie 10.00 modlić się będziemy o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Alicji Kaszkiel i Lidii Purskiej z okazji ich urodzin oraz za śp. Stefana Poznachowskiego; a o 19.00 za śp. Filipa Bironta. Po Mszy świętej w niedzielę poświecimy kredę.

Pojutrze, w niedzielę na Polanie w Healesville rozpocznie się obóz młodzieżowy. Msza święta polowa o godzinie 15.00.

W najbliższych dniach rozpoczniemy doroczne kolędowe odwiedziny polskich rodzin. W poniedziałek, 4 stycznia, ks. Mariusz prowadzony przez pana Janka Bladowskiego odwiedzi rodziny w Aiport West, Niddrie, Maribyrnong i Avondale Heights; we wtorek, 5 stycznia prowadzony przez panią Kazimiere Harasimowicz odwiedzi rodziny w Tullamarine, Keilor i okolicach; a ks. Słowik w przyszłym tygodniu odwiedzi rodziny w Glenroy, Fawkner i Broadmeadows po wcześniejszym umówieniu się i ustaleniu dnia i godziny przez telefon.

Kiosk, kawiarnia i biblioteka multimedialna będą nieczynne aż do końca stycznia. Mamy nadzieję, że w pierwszą niedzielę lutego będziemy mogli obchodzić 48 rocznicę poświęcenia naszego kościoła wspólnym parafialnym obiadem i otwarciem naszej kawiarni i kiosku.

Dbajmy o bezpieczeństwo podczas każdej mszy św. zachowując odpowiedni dystans, wpisując swoje nazwisko i numer telefonu na wystawionej przy drzwiach liście i dezynfekując dłonie.