DZIEŃ MATKI

INTENCJE:

Godz. 10.00 – O radość i pokój wieczny dla Błażeja Białeckiego i jego rodziców: Teresy i Jerzego. Za śp. Barbarę i Kazimierza Liszków oraz Teresę i Antoniego Zielińskich; śp. Władysławę Grudzińską; Tadeusza Andrzejewskiego, Sabinę Kicińską i Teresę Wołoś; za śp. Andrzeja Kowalskiego oraz Marię i Jana Laurant. O Boże błogosławieństwo dla Ani, Piotra i całej ich rodziny. Oraz za wszystkie nasze MAMY. O wieczną radość dla tych, które już od nas odeszły oraz o Bożą łaskę, pomoc, wdzięczność i miłość dla naszych żyjących Matek.

Godz. 19.00 – Za śp. Edwarda Gieruda i zmarłych z jego rodziny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

Wszystkim obecnym Mamo składamy gratulacje i nasze najlepsze życzenia. Niech Wam nigdy nie zabraknie wdzięcznej miłości od swoich dzieci i wnuków oraz Bożej opieki. Bóg zapłać naszej szkole sobotniej imienia Marii Konopnickiej za piękny gest witania kwiatami wszystkie matki. Jest to bardzo wychowawczy gest, potrzebny światu, aby ożywić troskę o matki współczesne i budzić należny im szacunek i wsparcie. Polska będzie pamiętać o swoich mamach 26 maja. Nasza szkoła szykuje mini „Koncert dla Mamy” 30 maja, w ostatnią niedzielę miesiąca po rannej Mszy świętej. Już dzisiaj na ten mini koncert zapraszają swoje mamy i babcie szkolne dzieci i nauczycielki.

W najbliższą sobotę, 15 maja o godzinie 14.00 w naszym kościele Biskup Tarence Couritn udzieli sakramentu bierzmowania uczniom szóstej klasy Szkoły Zmartwychwstania Pańskiego oraz siedmiu kandydatom z naszej polskiej wspólnoty. Otoczmy modlitwą naszą młodzież przygotowującą się do przyjęcia tego sakramentu.

Koło Pań zaprasza nas po Mszy świętej do kawiarni na pączki, kawę, herbatę, „capucino” i domowe wypieki. W kiosku znajdziemy „Tygodnik Polski”, magazyn „Miłujcie się”, miesięcznik „Modlitwa i Służba”, Pismo Święte, dewocjonalia, pamiątki i publikacje.

We wszystkie niedziele maja o godzinie 9.00 Koło Żywego Różańca zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej, a o 9.30 odprawiać będziemy nabożeństwo majowe.

W tym tygodniu Msza święta codziennie o 19.00, poza środą; we środę o 7.00 rano. Jutro pomodlimy się za śp. Magdalenę Gwóźdź; we wtorek za śp. Janinę Tarka; we środę polecimy Bogu śp. siostrę Marię Beatę Bieniek; we czwartek śp. Edwarda Gieruda; w piątek śp. Danutę Ulrych; w sobotę Stanisława i Helenę Woźniak oraz Wiesławę i Witolda Szupryczyńskich; a w przyszłą niedzielę śp. Edmunda Sak, Anielę i Pawła Rogalów, Ryszarda Słowika, Jolantę Kirkis, Janinę Tarka i śp. Dżiordżia. Prosić też będziemy o Boże błogosławieństwo oraz zdrowie dla duszy i ciała dla rodziny Szumickich. Wieczorem polecimy Bogu śp. Piotra Kochańczyka oraz jego rodziców Marię i Franciszka.

W czwartek po wieczornej mszy świętej spotkanie Stowarzyszenia „Faustinum”. W piątek o godzinie 18.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a za 2 tygodnie uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W przyszłą niedzielę, trzecią miesiąca, po wieczornej Mszy św. spotkanie Wspólnoty Taize.

W sobotę o 9.00 lekcja religii dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. O tej samej godzinie Polska Szkoła Sobotnia im. Marii Konopnickiej rozpoczyna zajęcia lekcją religii.

W każdą niedzielę przed i po rannej Mszy świętej czynna jest nasza multimedialna biblioteka, ulokowana w salce szkolnej.

Zanim przyjmiemy Boże błogosławieństwo oddajmy jeszcze głos prezesce naszego Koła Pań, pani Irenie Krawczyszyn, reprezentującej wszystkie obecne tutaj matki.

 

Main Photo: (Antonio Ventaja / flickr.com / CC BY-NC-ND 2.0)