INTENCJE:

Godz. 10.00 – Za śp. Hannę Milewską (2); za śp. Władysława i Lindę Lipskich; śp. Edwarda Kruka (Kan.) O radość i pokój wieczny dla siostry Bernadetty, Elżbiety i Luidgardy. O Bożą pomoc i powrót do zdrowia dla Ryszarda i Marty Śmigiel i Boże bł. dla Stasi Dąbal z ok. urodzin.

Godz. 19.00 – Za śp. Janinę Hajduk w 3 rocznicę śmierci.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

We najbliższy wtorek, 2 lutego obchodzić będziemy uroczystość Ofiarowania Pana Jezusa w jerozolimskiej świątyni. Jest to stare i ważne święto w kościele. Polska tradycja nazwała go Świętem Matki Bożej Gromnicznej. U nas wieczorna Msza święta o godzinie 19.00. Na jej wstępie poświecimy świece zwane gromnicami. Zachęcamy do udziału w tej tradycyjnej liturgii, kończącej rozszerzony okres Bożego Narodzenia.

W przyszłą niedzielę, 7 lutego obchodzić będziemy 48 rocznicę poświecenia naszego kościoła. O 9.00 rano do różańcowej modlitwy zaprasza Koło Żywego Różańca. O 9.30 odprawimy nabożeństwo do Matki Bożej, naszej Pani i Królowej, a o 10.00 uroczystą Mszą świętą podziękujemy Bogu za budowniczych, fundatorów i dobroczyńców naszego kościoła i za wszelkie dobro, jakim jest dla nas to Sanktuarium Maryjne, a po Mszy świętej Koło Pań i Komitet Kościelny podejmą nas skromnym parafialnym obiadem, oferując kiełbaski na gorąco, pączki, ciasta i napoje. Ze względu na obowiązujące restrykcje nie będziemy mogli w tym roku serwować dotychczasowych obfitości różnych potraw i sałatek. Cena tego skromnego posiłku wyniesie $10 od dorosłych. Dzieci zostaną nakarmione bezpłatnie.

Jutro po wieczornej Mszy świętej odbędzie się miesięczny spotkanie Koła Przyjaciół Misji. We wtorek Matki Bożej Gromnicznej. Zapraszamy na Mszę św. o godzinie 19.00. We środę Msza święta o 7.00 rano, a nie o 19.00. Piątek będzie pierwszym miesiąca. Od 18.00 okazja do spowiedzi, a o 18.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę, jak w każdą pierwszą sobotę miesiąca o 18.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej.

Wracamy do zwyczajnego porządku mszy świętych w naszym kościele. Każdego dnia odprawiamy ją o godzinie 19.00 poza środą. We środę o 7.00 rano. Jutro powierzymy Bogu śp. Siostrę Marię Schultz; we wtorek za śp. Franciszka Bieniasa; we środę pomodlimy się o zdrowie dla Ryszarda i pociechę dla jego matki; we czwartek za śp. Edwarda Kruka; w piątek za śp. Ines Giacomelli i Edwarda Kruka; w sobotę za śp. Józefę i Stanisława Łopateckich; a w przyszłą niedzielę podziękujemy Bogu za nasz kościół i jego dobroczyńców i powierzymy Bogu Krystynę i Mieczysława Lareckich, Franciszka Korzenko, Emilię i Edwarda Giza oraz zmarłych z rodziny Łojko i Borowskich. Wieczorem powierzymy Bogu zmarłych z rodziny Krupów, Ligorowskich, Kryza i Skóra oraz śp. Ks. Zygmunta Nowickiego.

W sobotę trzeba będzie przygotować nasz ośrodek do obchodów kolejnej rocznicy poświecenia naszego kościoła. Liczymy na pomoc wszystkich członków Komitetu Kościelnego i Koła Pań.

Nie zapominajmy o ostrożności. Wchodząc do kościoła rejestrujemy swoją obecność elektronicznie lub przez odnotowanie swego nazwiska i numeru telefonu na przygotowanych listach obecności, zachowujemy dystans, dezynfekujemy dłonie i w miarę możności używamy maski.

Nasza polska szkoła sobotnia im. Marii Konopnickiej rozpocznie zajęcia w sobotę 13 lutego. Dziś po Mszy świętej otwarty jest już kiosk, w którym znajdziemy nowe wydanie Tygodnika Polskiego, dewocjonalia, pamiątki polską prasę i książki. Od przyszłej niedzieli otworzymy także niedzielną kawiarnię i bibliotekę multimedialną. Wyszedł już nowy numer „Posłańca”, naszego parafialnego biuletynu. Znajdziemy w nim program na najbliższe tygodnie. Weźmy go dla znajomych i rodziny.

 

Main Photo: (michael_swan / flickr.com / CC BY-ND 2.0)