INTENCJE:

Godz. 10.00 – Za śp. Stanisława, Marię, Katarzynę i Jana Boberów oraz Anielę Rostkowską; Za śp. Ojca Eugeniusza Ożoga w 13 rocz. śmierci oraz za śp. Helenę i Zofię Rychlik. Prośmy także z całym Kościołem o pokój na świecie i o pokój w naszych sercach.

Godz. 19.00 – Za śp. Ojca Eugeniusza Ożoga.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

Jutro, w poniedziałek obchodzić będziemy Święto Matki Bożej, Matki Kościoła. Od 20-u lat z inicjatywy Kół Żywego Różańca w tym dniu modlimy się wspólnie z naszymi kapłanami w kolejnych ośrodkach polskiego duszpasterstwa za Kościół święty, za nasze wspólnoty i nasze rodziny. W tym roku polska wspólnota z Richmond zaprasza wszystkich rodaków do kościoła Świętego Ignacego w Richmond na godzinę 10.00 rano. Spodziewamy się obecności polskich duszpasterzy z Melbourne i udziału wszystkich polskich ośrodków.

Przedstawiciele Kół Żywego Różańca poprowadzą wspólną różańcową modlitwę o pokój na świecie, a po koncelebrowanej Mszy świętej Koło Różańcowe z Richmond oraz Komitet Kościelny podejmą obecnych wspólnym obiadem w przykościelnej sali. Zapraszamy do licznego udziału w tym modlitewnym spotkaniu jutro o 10.00 rano w kościele św. Ignacego Richmond.

Dzisiaj po Mszy świętej, jak co tydzień, nasze Koło Pań czeka na nas w kawiarni z pączkami, domowymi wypiekami, herbatą, kawą i „cappuccino”.

W kiosku można dzisiaj nabyć „Tygodnik Polski”, magazyn „Miłujcie się”, miesięcznik „Modlitwa i Służba” oraz Pismo Święte, dewocjonalia, pamiątki i publikacje.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. O godzinie 9.00 Różaniec, a o 9.30 ostatnie już w tym roku nabożeństwo majowe.

26 maja, w najbliższą środę, Polska obchodzić będzie swoje „Święto Matki”. W przyszłą niedzielę Szkoła Sobotnia imienia Marii Konopnickiej w Essendon zaprasza wszystkie mamy i babcie na „Mini-Koncert dla Mamy” zaraz po Mszy świętej. Nie zróbmy dzieciom zawodu. Po „Mini-Koncercie” w przyszłą niedzielę w sali szkolnej odbędzie się zebranie Komitetu Kościelnego, Koła Pań i Rady.

Za dwa tygodnie, 6 czerwca, obchodzić będziemy uroczystość Bożego Ciała. U nas o godzinie 14.00 uroczysta koncelebrowana Msza święta i tradycyjna procesja do 4 ołtarzy.

W najbliższych dniach Msza święta w naszym kościele codziennie o 19.00 poza środą; we środę o 7.00 rano. Jutro pomodlimy się za żywych i zmarłych fundatorów i dobroczyńców naszego kościoła; we wtorek za dusze w czyśćcu cierpiące; we środę za śp. siostrę Marię Beatę Bieniek; we czwartek za śp. Helenę i Zofię Rychlik oraz zmarłych z rodziny; w piątek za śp. Ojca Eugeniusza Ożoga; w sobotę za śp. Adama Gruszkę i zmarłych polskich społeczników; a w przyszłą niedzielę polecimy Bogu śp. Zofię i Leona Chuchałów, Bożenę i Leszka Dąbkowskich; Stanisława Książka i Zofie Skóra; Marcina, Michalinę, Kazimierza, Józefa i Leokadię z Banielów; Jana, Janinę, Krzysztofa i Michała z Żylińskich; zmarłych z rodziny Budrewicz i Ojca Eugeniusza Ożoga. Pomodlimy się także z Antosia Zająca z okazji I Komunii św. Wieczorem w przyszłą niedzielę polecimy Bogu Janinę i Józefa Zdybałów i pomodlimy się o zdrowie dla Lucyny. W piątek o 18.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

W sobotę o 9.00 rano kolejna lekcja religii dla dzieci przygotowujących się w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej. W każdą niedzielę przed i po rannej Mszy świętej czynna jest nasza multimedialna biblioteka, ulokowana w salce szkolnej.

W bieżącym roku, poświęconym Świętemu Józefowi, modlimy się za nasze rodziny. Dzisiaj po Mszy świętej rozdajemy pocztówkowe obrazki św. z litanią i specjalną modlitwą do św. Józefa.

 

 

 

 

Main Photo: (Thank You (21 Millions+) views / Flickr.com / CC BY 2.0)