Potwierdzamy smutną wiadomość, że w związku z pojawieniem się przypadków osób zakażonych Covid-19 (korona wirusem) i troską o zdrowie wszystkich osób, rząd stanu Wiktoria ogłosił „lockdown” wprowadzając nam obostrzenia na poziomie 4. W konsekwencji tego zostaną zamknięte wszystkie świątynie, a w tym każe nasze kościoły w Essendon, Richmond i Oakleigh. 

Nasze dom będziemy mogli opuszczać jedynie w czterech przypadkach: zakupy niezbędnych artykułów, ćwiczenia i aktywność fizyczna, opieka nad osobą chorą lub wymagającą pomocy oraz wtedy, gdy jest się kluczowym, niezbędnym pracownikiem.

Nowe restrykcje zostają wprowadzone od dzisiaj w nocy (piątek 12 lutego 2021 r.) od godz. 23:59 do środy, 17 lutego 2021 r. do godz. 23:59.

Ograniczenia dotyczą również naszych kościołów w następujących kwestiach:

– miejsca kultu muszą pozostać zamknięte, a wyjątkiem jest transmisja na żywo usług i pogrzebów z ograniczoną liczbą wiernych
– śluby i chrzciny należy przełożyć
– zawsze należy nosić dopasowaną na twarzy osłonę, czyli odpowiednią maseczkę
– pogrzeby są dozwolone tylko dla 10 osób (najbliższa rodzina) pogrążonych w żałobie + minimum osób wymagane do przeprowadzenia pogrzebu
– uczestnictwo w transmisji na żywo (live streaming) są dozwolone dla 5 osób, w tym celebransa i techników

ŚRODA POPIELCOWA

Obecne ograniczenia dotyczą również Środy Popielcowej. W rezultacie tego, Msza św. w tym dniu oraz tradycyjne posypanie na nasze głowy popiołu zostają przesunięte do momentu, kiedy będziemy mogli pojawić się w naszych kościołach po zakończeniu obecnego okresu ograniczeń.

Kolejne instrukcje zostaną podane wkrótce, aby Państwo byli poinformowani na bierząco o ewentualnie nowych wytycznych, obowiązkach i obostrzeniach.

 

PODSUMOWANIE:

Ograniczenia w naszych kościołach zostają wprowadzone od dzisiaj, 12 lutego 2021 roku, od godz. 23:59 i potrwają do środy, 17 lutego 2021 roku, do godz. 23:59. Mszy świętych w naszych trzech kościołach w Essendon, Richmond i Oakleigh wtedy nie będzie, a to oznacza, że w najbliższą niedzielę, 14 lutego 2021 roku prosimy nie przychodzić na Msze św., ponieważ kościoły będą wtedy zamknięte. To samo dotyczy Środy Popielcowej oraz wszystkich Mszy św. w ciągu tygodnia.

Zachęcamy do oglądnięcia Mszy św. niedzielnej na naszym kanale YouTube w niedzielę, 14 lutego 2021 roku o godz. 10:00 rano TUTAJ.

Przepraszamy za wszelkie utrudnienia, ale musimy się podporządkować zarządzeniom Archidiecezji Melbourne, która ściśle współpracuje z rządem Stanu Wiktoria i Premierem tego Stanu, Danielem Andrews’em.

 

 

Main Photo: (Prachatai / flickr.com / CC BY-NC-ND 2.0)