INTENCJE:

Godz. 10.00 – O wieczną radość dla zmarłych z rodziny Jeleniewskich. Podziękujmy dziś Bogu za 40 lat pożycia małżeńskiego Jolanty i Andrzeja Kogutowskich oraz za 30 lat małżeństwa Ewy i Witolda Grzesiaków i prośmy o dalsze błogosławieństwo dla nich i dla ich rodzin. Pomódlmy się także o łaskę i zdrowie dla małego Sebastiana oraz jego rodziców i chrzestnych w dniu przyjęcia chrztu świętego.
Godz. 12.00 –  W intencji dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii św. i ich rodzin.
Godz. 19.00 – Za śp. Wacława, Ewę i Kazimierza Domańskich oraz na podziękowanie Bogu za Nickole i za jej powrót do zdrowia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

Gratulujemy serdecznie Amelii, Adrianie, Roxanie, Vanessie, Albertowi, Sebastianowi, Michałowi i Mikołajowi. Gratulujemy także rodzicom. Ważny jest to dla was dzień. Zapamiętajcie go na całe życie. Nigdy nie zapomnijcie, że Pan Jezus kocha was tak, jak nikt inny kochać nie potrafi, nigdy o was nie zapomni i chce z Wami pozostać na zawsze. Czeka na was w każdej Mszy świętej. Bądźcie w życiu szczęśliwi i radośni Bożą radością.

Jutro, we wtorek i we środę Msza święta w naszym kościele o godzinie 19.00. W poniedziałek pomodlimy się za śp. Krystynę Kacpura; we wtorek o zdrowie i Bożą łaskę dla Ali Kurdzińskiej, a we środę za fundatorów i dobroczyńców naszego kościoła.

Czwartek będzie ostatnim dniem roku. Patronuje mu św. Sylwester. Od wprowadzenia w Polsce stanu wojennego w ostatni dzień każdego roku zapraszamy do naszego kościoła wszystkich, którzy nie wybierają się na sylwestrowe bale i nie chcą być sami. O 23.00 odprawiamy dziękczynne nabożeństwo, a o północy Mszę świętą, aby z Chrystusem zakończyć stary i rozpocząć nowy rok.

W piątek, pierwszy dzień nowego roku, w naszym kościele Msza św. o godz. 10.00, 12.00 i 19.00. Tego dnia już po raz ostatni odprawimy Mszę św. o godzinie 12.00 w południe. Od przyszłej niedzieli wrócimy do zwyczajnego porządku, czyli do dwu mszy świętych niedzielnych: o 10.00 i 19.00. W polskich ośrodkach duszpasterskich w Nowy Rok porządek Mszy świętych niedzielny.
Sobota będzie pierwszą miesiąca. O godzinie 18.00 w kaplicy Matki Bożej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej, a po niej o godzinie 19.00 msza św., podczas której pomodlimy się za śp. Józefa Ryczkowskiego w 7 rocznicę jego śmierci.

W przyszłą niedzielę, 3 stycznia, obchodzić będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. O godzinie 10.00 modlić się będziemy w intencji Ali Kaszkiel i Lidii Purskiej z okazji ich urodzin i na prośbę Koła Pań powierzymy Bogu śp. Stefana Poznachowskiego, którego pogrzeb odbył się w wigilię Bożego Narodzenia. Wieczorem o 19.00 pomodlimy się za śp. Filipa Bironta. Mszy świętej o godzinie 12.00 od przyszłej niedzieli nie będzie.

Już niedługo rozpoczniemy doroczne kolędowe odwiedziny polskich rodzin. Szczegółowe informacje podamy w przyszłą niedzielę. Kawiarnia, kiosk i biblioteka multimedialna będą nieczynne aż do końca stycznia.

Wiktoriański parlament ma zamiar w niedługiej przyszłości uchwalić prawo zabraniające rodzicom i środowiskom kościelnym, pod karą 10 lat więzienia, udzielać rady i duchowej lub psychologicznej pomocy młodzieży i dzieciom w wieku poniżej lat 18-tu, chcącym zmienić swoją płeć. Wielu mieszkańców Melbourne podpisuje petycję do parlamentarzystów z prośbą o zablokowanie tego prawa. Formularze z tą petycją są dostępne na zewnątrz kościoła.