INTENCJE:

Godz. 08.30 – Za śp. Grażynę Marię Leslawską; śp. Władysława Bartkowicza oraz wszystkich zmarłych z rodziny Brtkowiczów, Zbochów i Puła. O Boże błogosławieństwo dla Moniki i Kasperka z okazji ich urodzin. O powrót do zdrowia dla O. Dominika i wszystkich naszych chorych.

Godz. 10.00 – Za śp. Katarzynę, Halinę, Władysława, Wacława i Wiesława Jankowskich, za Paulinę i Feliksa Nowaków oraz za zmarłych, za których nikt się nie modli. Za nasza wspólnotę…

Godz. 19.00 – Za śp. Mariannę i Mieczysława Świda.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

Od 15 grudnia złagodzono w Wiktorii dotychczasowe restrykcje, mające na celu ochronę społeczeństwa przed zarażeniem się szalejącym wirusem. W kościołach nie trzeba już okazywać dowodu przyjęcia szczepionki. Nie będzie też dodatkowej Mszy św. dla osób niezaszczepionych. Ośrodki polskiego duszpasterstwa w Melbourne wracają do zwyczajnego porządku niedzielnych nabożeństw, w których już be ograniczeń mogą uczestniczyć osoby zaszczepione i niezaszczepione.

W najbliższy piątek obchodzić będziemy Wigilię Bożego Narodzenia. W naszym kościele Pasterka o północy. Przed Pasterką odbędzie się półgodzinna adoracja żłóbka. W sobotę przypada uroczystość Bożego Narodzenia. U nas msza święta świąteczna o 10.00 i 19.00. W niedzielę, w drugi dzień Świąt nie będziemy wspominać św. Szczepana. Będzie to uroczystość Najświętszej Rodziny. W Essendon podczas Mszy św. o godzinie 10.00 polskie dzieci przyjmą Pierwszą Komunię Świętą. Pasterka w Richmond i Oakleigh o godzinie 22.00.

Dzisiaj po Mszy świętej Koło Przyjaciół Harcerstwa zaprasza na wspaniałe domowe wypieki, kawę, herbatę i capucino. Będzie to ostatnia w tym roku okazja do spotkania w kawiarni. Otworzymy ją ponownie w pierwszą niedzielę lutego. Harcerskim hufcom „Podhale” gratulujemy jubileuszu 70-ciolecia wiernej służby Bogu, Ojczyźnie i bliźnim na terenie naszej metropolii.

W kiosku można dziś nabyć świąteczne wydanie „Tygodnika Polskiego”, miesięcznik „Modlitwa i Służba”, magazyn „Miłujcie się”, kalendarze ścienne na przyszły rok, Pismo święte, kartki świąteczne, pamiątki i dewocjonalia. Przy wejściu do kościoła Koło Żywego Różańca oferuje świąteczne opłatki. Bóg zapłać za wolne datki na pokrycie kosztów ich sprowadzenia z Polski.

Dzisiaj po wieczornej Mszy świętej, odprawianej o godzinie 19.00, w naszej sali odbędzie się modlitewne spotkanie wspólnoty Taize, prowadzonej przez Ojca Mariusza Hana.

W najbliższą środę zapraszamy do naszego kościoła na godzinę 14.00 wszystkich chorych i źle się mających. Podczas Mszy świętej pomodlimy się za nich i udzielimy im sakramentu chorych. Będzie też okazja do spowiedzi, a po Mszy świętej Koło Pań poczęstuje uczestników podwieczorkiem.

Wczoraj zakończyliśmy adwentowe rekolekcje. Głosił je O. Tadeusz Rostworowski. Dzisiaj rozpoczną się w Oakleigh i trwać będą do wtorku.

W poniedziałek podczas wieczornej mszy świętej pomodlimy się za śp. siostrę Juliannę Maciuszek; we wtorek za Wacława, Halinę, Stanisława i Sama Kasków; we środę o 14.00 za chorych; we czwartek za śp. Roberta Olgierda Zieleniewskiego, a podczas świąt modlić się będziemy za nasze rodziny. W niedzielę o 9.30 Koło Żywego Różańca zaprasza do wspólnej różańcowej modlitwy.

Czynna jest już bibliotek multimedialna. Stokrotne Bóg zapłać naszej Szkole Sobotniej za wspaniałe jasełka wystawione tydzień temu, a Kołu Pań za św. Mikołaja. Jutro ustawimy choinki i przygotujemy kościół na święta. Serdecznie dziękujemy Komitetowi Kościelnemu za ustawiczną troskę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(fot. Ralf Peter Reimann / flickr.com / CC BY-SA 2.0)